snapchat-memories

סנאפצ'ט הציגו פיצ'ר חדש, Memories, והוא יכול לשמש מעין אלטרנטיבה חכמה לגלריית התמונות שבסמארטפון. באמצעות סנאפצ'ט ממוריז יהיה אפשר להעלות תכנים ישנים ל-Snapchat Story, לייבא אל הפיצ'ר את ה-Snaps הנוכחיים, לחפש תמונות לפי כיתוב או חפצים מזוהים, לקשט או לעצב מחדש סרטונים בדרכים יצירתיות וכן לשמור תוכן רגיש בתיקייה פרטית.

סנפאצ'ט ממוריז התחיל לפעול מאתמול במכשירי אפל ואנדרואיד, בינתיים רק בחוף המערבי בארצות הברית והוא צפוי להגיע לכלל המשתמשים בתוך חודש.

הפיצ'ר זיכרונות מרחיב את הגישה של סנפאצ'ט ומתחיל לכלול את העבר במקום להיות רשת חברתית שמתמקדת בהווה. משתמשים יוכלו להעלות תמונות שצולמו בעבר ולסמן אותן באמצעות מסגרת לבנה שמציינת כי מדובר בזיכרון. סנפאצ'ט מאפשרים למשתמשים לצלם, ליהנות מהרגע ולשתף רק בשלב מאוחר יותר.

בשיחה עם TechCrunch סיפרו צוות המפתחים כי הם רצו לשפר את החוויה של העברת הטלפון לאדם אחר כדי שידפדף בגלריית התמונות. Snapchat Memories מאפשר לדפדף במהירות בין סיפורים שמורים, לדלג על חלקם ולהתעכב על אחרים, ובלי לדאוג שתכנים אישיים ייחשפו בפני אחרים.

קהל היעד העיקרי של סנאפצ'ט הוא בני נוער, והם לא רוצים טיימליין פומבי וקבוע כמו שפייסבוק מציעה, אבל הם עדיין רוצים להעלות זיכרונות ולספר סיפורים גדולים יותר המתייחסים גם לעבר. הפיצ'ר החדש יכול להתחרות בגלריית התמונות (Camera Roll) הבסיסית שבסמארטפון וכן ב-Google Photos, Facebook Moments וגם בפיצ'ר המתוכנן של אפל, Memories.

כל הפרטים על Snapchat Memories

הפיצ'ר ממוריז נמצא מתחת מסך הבית של המצלמה בסנאפצ'ט, מיקום שיועד מראש למטרה הזו. במקום הזה גם יישמרו ה-Snaps באופן אוטומטי, אלא אם כן תאפשרו לשמור עותקים גם או רק בגלריית התמונות.

 

snapchat memories

הפיצ'ר שימושי במיוחד עבור בני נוער שמכשיר הטלפון שלהם אבד או ניזוק מבלי שגובה. סנפאצ'ט משתמשת בשירותי אחסון אמינים של Google App Engine, והמשתמשים יוכלו לשחזר את כל המידע ברגע שיירשמו מהטלפון החדש.

הפיצ'ר הוא פרטי, אלא אם כן בוחרים לשתף בו באמצעות צ'אט, Story או ייצוא.

כאמור, מעכשיו אפשר לייבא את כל ה-Snaps שנשמרו בעבר מתיקיית הגלריה שבסנאפצ'ט, אבל אי אפשר לגבות הכול בטלפון כמו ב-Google Photos.

כל התכנים שנשמרו, התמונות, הסרטונים והסיפורים, יופיעו בלשונית Memories הראשית. יהיה אפשר לחפש באמצעות מאות מילות מפתח שסנפאצ'ט מזהים בכיתובים, אימוג'יס, סטיקרס, תאריכים ומיקומים. בנוסף, בעזרת שיתוף פעולה בין סנאפצ'ט לחברה העוסקת במציאות רבודה גם יהיה אפשר לעשות חיפוש ויזואלי לפי אובייקטים מזוהים כמו חתולים, כובעים, שקיעות וכדומה.

 

חיפוש בסנאפצ'ט ממוריז

 

למי שלא יודע מה הוא מחפש, סנאפצ'ט יציעו עזרה עם Flashback, פיצ'ר דמוי "ביום הזה" של פייסבוק, והוא יציג Snaps מהתאריך הנוכחי בשנים קודמות. עוד פיצ'ר הוא Taken Nearby, המאפשר לחפש תכנים שהועלו בעבר במיקום הנוכחי. הכלי משתמש במדדי מרחק משתנים בהתאם למיקום, והטווח יכול להשתנות אם נמצאים בבית, במסעדה, בעיר צפופה או בבית הספר.

חיפוש בזיכרונות מאפשר למצוא בקלות סדרה של Snaps בנושא משותף ולשתף אותם עם חברים באמצעות Chat או כלי יצירת הסיפורים החדש. אפשר גם לשחזר את הפילטרים הגאוגרפיים ואת חותמות התאריך מהתמונות המקוריות ואפשר לערוך ולהסיר טקסטים ישנים או תוספות אחרות שהועלו לתמונה בעבר.

כאמור, כדי להבחין בין תמונות שצולמו בזמן אמת לבין אלו שהועלו בעבר, נוספת מסגרת לבנה ותאריך לתמונות שנלקחו מתיקיית הזיכרונות, אלא אם כן התמונות צולמו ביממה האחרונה.

תמונות אינטימיות או מביכות מדי אפשר להעלות לתיקייה My Eyes Only ואף להגן עליה בסיסמה. מומלץ לשמור היטב על הסיסמה, כי גם סנאפצ'ט לא יצליחו לחלץ את התוכן בתיקייה אם תינעלו בחוץ.

 זיכרונות סנפאצ'ט - תמונות פרטיות

כל התמונות מ-TechCrunch

לסיכום, Snapchat Memories נראה כמו התפתחות טבעית של האפליקציה וכזו שתגביר את התפוצה שלה בקרב קהל מבוגר יותר. עם זאת, סנאפצ'ט לקחו סיכון מסוים: האפשרות להוסיף תוכן ישן ולא מקורי עלולה לדלל את חוויית המידיות המאפיינת את צריכת התוכן באפליקציה ולהגדיל את כמות הספאמרים.

ובכל זאת, אם סנפאצ'ט תצליח להתחרות באפליקציית התמונות המובנה שבטלפונים, בפייסבוק ובגוגל תמונות, זמן השהייה באפליקציה יגדל משמעותית, והגידול הזה בוודאי יפתח הזדמנויות פרסום חדשות (בנוסף לאלו שנפתחו עם השקת ה-API של סנפאצ'ט).

אבל השינוי המשמעותי ביותר הוא בחוויית המשתמש: אנשים יכולים להמשיך ולעסוק בענייניהם ולא לעצור הכול כדי לשתף בסנאפצ'ט. כעת אפשר לצלם תמונה או סרטון בנחת, להחזיר את הטלפון לכיס ולחכות עם השיתוף לרגע מתאים.