השמועה בנוגע למשקפי מצלמה של סנפאצ'ט התבררה כנכונה: החברה עשתה את הצעד הראשון לתוך עולם הגאדג'טים עם השקה של זוג משקפי שמש בעלי מצלמת וידאו מובנית. המכשיר ייקרא Spectacles ויימכר כבר בחודשים הקרובים במחיר של 129.99$. במקביל, סנפאצ'ט הודיעו על שינוי שם החברה והיא תיקרא מעכשיו סנאפ.

המשקפיים של סנאפצ'ט, spectacles

תמונה: spectacles.com

איך יעבדו Spectacles, המשקפיים החדשים של סנאפ(צ'ט)?

ה-Spectacles יגיעו במידה אחת ובשלושה צבעים: שחור, טורקיז וקורל. כדי להקליט סרטון וידאו יש ללחוץ על כפתור הנמצא בצדי המשקפיים. לכידת הווידאו מהמצלמה תחקה את ההתנהגות של האפליקציה, כלומר יהיה אפשר ללכוד עד 10 שניות וידאו בכל פעם. הווידאו אמור להסתנכרן לטלפון גם ללא חיבור חוטי, כך שיהיה אפשר להעלות אותו לאפליקציה כ-Snap.

החידוש המעניין הוא שהמצלמה תשתמש בעדשה ברוחב של 115 מעלות (רחב יותר ממצלמה רגילה או מסמארטפון) והווידאו שיילכד יהיה מחזורי. עדיין לא ברור איך הווידאו יוצג באפליקציה, אבל מכיוון ששדה הראייה יהיה כה רחב, סנאפצ'ט יצטרכו לחתוך ולהתאים אותו לפורמט אנכי או לעדכן את האפליקציה.

Spectacles יהיו זמינים בסתיו הקרוב בתפוצה מוגבלת בלבד, ולפי הצהרותיו של מנכ"ל החברה, הם עדיין לא בונים עליהם כמקור רווח מידי. המשמעות יכולה להיות שבדומה לגוגל גלאס בזמנו, המשקפיים של סנאפצ'ט יהיו זמינים עקרונית, אבל קשים להשגה.

מסנאפצ'ט לסנאפ

שינוי שם החברה מסנאפצ'ט לסנאפ נתפס כמחווה לתהליך שעברה חברת אפל לפני כעשור, כשהורידה את המילה מחשב משמה ועברה לפתח עוד מכשירים. הסרת ה"צ'אט" משם החברה והמיתוג מחדש כתאגיד סנאפ מצביע על התכנית של החברה לפתח עוד מוצרים מלבד אפליקציית המסרים המידיים שהיא מזוהה עמה.