הבלוג שלנו

גוגל מיי ביזנס VIP – קידום ממומן בחשבונות גוגל לעסקים

מערכת נקודה
2 באוגוסט 2020
זמן קריאה: 2 דקות

 

גוגל מציעה שירות קידום חדש לעסקים הרשומים ב-Google My Business: פרופיל עסקי משודרג ותגית ערבות (Guaranteed Badge) המעידה על כך שפרטי העסק נבדקו ואומתו על ידי גוגל. התגית תופיע לצד שם העסק בתוצאות החיפוש האורגניות והלוקאליות, ומחירה יעמוד על 50$ בחודש. נכון לעכשיו השירות הזה אינו זמין בישראל.

 

המטרה המוצהרת של גוגל היא לשפר את אמון המשתמשים בעסקים המופיעים בתוצאות החיפוש הלוקאליות. מבחינה פחות רשמית, זו עוד דרך של גוגל להרוויח כסף מפרסום, לחסוך למשתמשים את הביקור באתרים ולנגוס מהרווחים של אתרים כמו Yelp (שלשם השוואה, גובים כ-1,000$ בשנה על פרופיל עסק משודרג).

 

אם השירות הזה יאומץ בידי בעלי עסקים רבים הוא יכול להשפיע על הקידום המקומי בכמה דרכים, בין השאר, להגביר את התלות של עסקים בקידום ממומן, ולהגדיל (עוד יותר) את הפער בין עסקים קטנים ומעוטי תקציב ובין כאלה שיכולים לשלם 50$ בחודש עבור קידום ממומן של העסק בתוצאות הלוקאליות.

מקור: https://twitter.com/tomwaddington8

מה המשמעות של פרופיל גוגל מיי ביזנס משודרג?

גוגל הציגו את התגית Google Guarantee כבר בחודש אפריל 2019 כחלק מ-Local Service Ads, שירות פרסום לוקאלי הזמין רק בצפון אמריקה. המשמעות היא שגוגל ערב כספית לעסקים הנושאים את התג, ולקוחות שייפגעו ממנו יהיו זכאים לפיצוי לפי סכום קבוע.

איך Google Guarantee ישפיע על הקידום בגוגל?

לא ידוע אם לרישום בתוכנית הערבות של גוגל יש השפעה על המיקומים או על שיעור ההקלקה. אפשר להניח שתיוג העסק כאמין, בדוק ומאומת על ידי גוגל תבליט אותו בתוצאות החיפוש הלוקאליות, ותשפיע לחיוב גם על ה-CTR וגם על כמויות הלידים.

 

בינתיים גוגל מגדירים את התוכנית כניסוי, אבל ברגע שהיא תתפשט ויהיה אפשר לראות עוד עסקים מאומתים תוצאות החיפוש, יצטרפו אליה עוד עסקים כדי לא ליפול מול המתחרים.

 

איך אפשר לשדרג את פרופיל העסק בגוגל?

ישראלים (וכל השאר) יצטרכו להמתין בסבלנות. נכון להיום (יולי 2020) התוכנית עדיין נמצא בגרסת הבטא, וזמינה רק באזורים ספציפיים בארצות הברית וקנדה, ולא לכל העסקים. בינתיים גוגל פונים לעסקים נבחרים מבין אלו שכבר מופיעים ב-Google My Business ומציעים להם לעבור את הליך הסינון הקפדני, הכולל בדיקות רקע, ביטוח ורישוי של העסק.

 

המשיכו לעקוב אחרינו לעדכונים בנושא גוגל מיי ביזנס וקידום עסקים בגוגל. צריכים עזרה או ייעוץ? צרו איתנו קשר.