הבלוג שלנו

5 טיפים לשיפור המרות בעזרת מודעות וידאו בפייסבוק

Gilad Sasson
16 במרץ 2015
זמן קריאה: 6 דקות

 

יש לך חשיפה נכבדה בפייסבוק, עשית אחלה עבודה בבניית קהלים ואפילו גרמת להם להיות מעורבים בתוכן שלך. כל כך מספק לראות את כל זה קורה, אז מה בכל זאת מציק לך?

המרות, כמובן.

טיפים לשיווק בפייסבוק - נקודה שיווק באינטרנט

מפרסמים ומשווקים מתחילים להבין ששיעור מעורבות גבוה וחשיפה רחבה לא מיתרגמים בהכרח להחזר ההשקעה (ROI) הרצוי, וחברות רבות כבר לא מפרסמות בפייסבוק בגלל שיעור מכירות והמרות נמוכים.
המטרה של העסק שלך, זו שמניעה את אסטרטגיית השיווק בפייסבוק, צריכה להיות שיפור המרות. אולם, קשה להגיע למטרה הזו עקב עלייה בציפיות הצרכן והתחרות העצומה על חשיפה בניוזפיד.
עם זאת, עדיין בורכת באפשרויות כמו מודעות וידאו. שימוש נכון במודעות כאלה יכול להוביל לעלייה משמעותית בהמרות.

מודעות וידאו צפויות לתפוס כ-15% מכלל השיווק הדיגיטלי עד שנת 2017, ובפייסבוק מודעים היטב לפוטנציאל הרווחי הטמון בבמתן האפשרות הזו למשווקים ברשת החברתית, ועל הדרך הם גם מתכננים לדחוק החוצה מתחרים כמו YouTube.

אז אילו פיצ'רים שילבו פייסבוק במודעות הווידאו?

 1. 1. ניגון אוטומטי – סרטוני הווידאו מופעלים באופן אוטומטי בניוזפיד, והצפיות נספרות לאחר כ-3 שניות (הסטנדרט בשוק). אנשים הצופים בסרטון יכולים להקליק על כפתור הווליום, וגם להפעיל את אופציית המסך המלא.
  הפיצ'ר הזה זמין למודעות וידאו פרימיום בלבד (וידאו שאורכו לפחות 15 שניות).
 1. 2. מודד צפיות – כל סרטוני הוידאו מראים את מספר הצפיות שקיבלו, וניתן להשתמש במידע הזה כדי לחשב את שיעור ההמרות ולאמוד את איכות התוכן.
 1. 3. גרף שימור קהל (Audience Retention Graph) – הגרף מוצג ב-Page Insights ומראה את רמת העניין שהגולש הראה לאורך חלקים שונים של הסרטון. עלייה משמעותית בצפיות בחלקים מסוימים תצביע על עניין מוגבר בקרב הצופים. מצד שני, ירידה משמעותית תצביע על החלק בסרטון שאנשים התעניינו בו פחות או שנטשו את הווידאו במהלכו.

איך להשתמש במודעות וידאו של פייסבוק כדי לשפר המרות

בעוד שמודעות וידאו לכשעצמן אינן מבטיחות עלייה בהמרות, שימוש בהן בדרכים הבאות עשוי להגדיל את הסיכוי לשפר את ה-ROI:

 1. 1. צור וידאו חינוכי ומעורר השראה
 2. אל תריץ מודעות וידאו סתם בשביל לעשות שימוש בכלי הזה. צור תוכן מעורר השראה ומעניין על מנת להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות של הקהל ולגרום להם לעשות פעולה.

וידאו שכזה מתקשר טוב יותר עם המותג או המוצר שלך מאשר וידאו מכירתי.
התסריט צריך להדגיש את היתרונות שבעשיית עסקים איתך ומדוע החברה שלך טובה יותר מהמתחרים. חשוב מאוד לעשות את זה בטוב טעם ולא להיות מכירתי מדי, גם לא לקראת סוף הסרטון (תן לכפתור הקריאה לפעולה לדאוג לעניין המכירות).

מחקרים מצאו שעניין תשומת הלב של הגולשים ברשת הוא עניין של "מצמץ ופיספס". כך שאנשים בדרך כלל יראו תוכן מסוים בפייסבוק למשך 6 שניות או פחות.
אם גולשים לא שמים לב התוכן שלך לא יכול להמיר, אז כל דבר שיגרום להם לצפות למשך זמן רב יותר יתרום לעלייה בהמרות. זה מה שווידאו חינוכי ומעורר השראה עושה.

רוצים לשפר את תוצאות השיווק שלכם בפייסבוק? צרו איתנו קשר

 1. 2. הכנס כפתור קריאה לפעולה
 2. מודעות וידאו יובילו ליותר המרות אם הן כוללות כפתור קריאה לפעולה (CTA). הכפתור אומר לאנשים מה לעשות, למשל "צפה בסרטונים נוספים ולמד עוד", או "היכנס לחנות שלנו וקנה את הפריטים". הכפתור גם יכול להוביל את הצופים לדף קופונים והנחות.

למפרסמים יש את האפשרות לשלוח את הצופים לעמוד נחיתה ייעודי על בסיס פעולות שיבצעו בוידאו (זה עובד טוב ל-E-commerce).
אל תנקוט בגישה מעורפלת ותקווה שתגרום לאנשים לבצע פעולות רצויות. זה לא יקרה אם תעמיס עליהם יותר מדי, אפילו אם הווידאו עצמו יצירתי ומקורי.
עשה רשימה של הדברים שתרצה להרוויח מהווידאו, ואז צמצם אותה למטרות החשובות ביותר. לאחר מכן, השתמש ברשימה כדי לבחור את הפעולה הרצויה שתרצה שהקהל שלך יבצע, והכנס אותה ככפתור קריאה לפעולה.

 1. 3. השתמש באופטימיזציית CPM (מחיר לאלף צפיות)
 2. אל תחבר מודעות CPC  לסרטונים חיצוניים כי הם לא יופעלו באופן אוטומטי. השתמש ב-oCPM כדי לשלם על מודעות הווידאו, וכך הווידאו שלך יכוון לאנשים שקיים סיכוי גבוה שיבצעו את הפעולה הרצויה שהגדרת ולא יסתפקו בלעשות לייק. זה יפחית את העלות לצפייה ויראה נתונים טובים יותר עבור המודעה.
  כך,  תשלם עבור צפייה ב-oCPM, ותאפשר לפייסבוק למצוא עבורך צופים במחיר המוגדר. בעוד שהמחיר יהיה גבוה יותר ממחיר PM  רגיל, מחיר עבור צפייה בודדת יהיה נמוך יותר בסופו של דבר.

 

טיפים לשיווק בפייסבוק - נקודה שיווק באינטרנט


 1. 4
  . בחר את הקהל הנכון
 2. מודעות וידאו סטנדרטיות בפייסבוק יכולות להתכוונן לקהל ספציפי, כמו למשל אנשים שצפו בתוכן שלך בעבר. אתה יכול, לדוגמה, להריץ סרטוני המשך עבור אנשים שהיו מעורבים בווידאו, ובכך לגרום להם לעבור ממצב של מודעות לעסק, לביצוע פעולה פרקטית.
  רוב אפשרויות הטירגוט נמצאות תחת Behavior Heading במודעות הווידאו.
  כמובן, יש גם את האופציה של שימוש בקהל מותאם אישית. אפשרות זו תציג את התוכן לקהל קיים, לאחר שתעלו את מספרי המשתמש או המיילים שלהם.
  טירגוט לקהל מותאם אישית יאפשר לך להגיע לקהל שכבר מכיר אותך, וכך יהיה קל יותר לעורר בהם את הרצון לבצע פעולה בעזרת הווידאו. הפיצ'ר הזה שימושי מאוד בהגעה ללקוחות רדומים ויכול לעודד מעורבות.
  כדי להגיע ללקוחות חדשים, אפשר לעשות Exclude לקהל המותאם אישית שקיים אצלך.
 1. 5. זכור לעשות טסטים
 2. נסה מודעות וידאו שונות כדי לקבוע מה ממיר הכי טוב. כדי לעשות אופטימיזציה לקמפיין, תבחן יותר משתי מודעות, כי אם סרטון אחד נותן ביצועים טובים יותר, זה לא אומר שהוא יהיה טוב יותר גם מהסרטון השלישי והרביעי.

תעשה מבחן A/B  לכל דבר: החל מתוכן הווידאו, לכותרות ועד כפתור הקריאה לפעולה, ותחליט מה עובד יותר טוב בשבילך. אתה גם יכול להשתמש בגרף שימור הקהל במקרה הזה, כדי למצוא את נקודות הנטישה וסיום הצפייה, ולאחר מכן עשה מבחן A/B ל-2–3 סרטונים כדי לבדוק איזה תוכן יכול לעורר את העניין מחדש.
לסיום, עשה מבחן A/B לקהל שהגדרת כדי למצוא את הצופים שעשויים לבצע המרה.

 

טיפים לשיווק בפייסבוק - נקודה שיווק באינטרנט

 

למודעות וידאו בפייסבוק סיכוי טוב יותר לקבל שיעור מעורבות גבוה בפייסבוק בגלל העניין החזותי. אם תעקוב אחר האסטרטגיות האלה, אתה יכול לסלול לך את הדרך לשיעור המרות גבוה יותר.

רוצים לשפר את תוצאות השיווק שלכם בפייסבוק? צרו איתנו קשר

מקור:  Tips To Increase Conversions Through Facebook Video Ads – adespresso.com
עיבוד: חלי קיקוס, מנהלת תוכן וקידום בנקודה.