גוגל אדוורדס-01

יום יום אנחנו פותחים את חשבון הAdWords ומנהלים את עולמנו כשברקע שינויים מתרחשים ומהפכות קורות. רגע לפני שנלחצתם, בואו נבהיר ונרגיע, השינוי המדובר הוא בממשק המערכת בלבד ולא באופן הפרסום בגוגל. ממשק המערכת לא עודכן מזה עשור! אז אולי באמת הגיע הזמן לשינוי?

"אינטליגנציה היא היכולת להסתגל לשינויים"
-סטיבן הוקינג-

מאז הושק ממשק אדוורדס החדש באוקטובר 2017, אפשרה גוגל למפרסמים הסתגלות ידידותית ואופציונלית לממשק החדש. רובנו בחרנו להמשיך בישן והמוכר אבל אופציה זו לא תהיה קיימת לאורך זמן ויותר מזה – לא בטוח שנרצה בה. על פי גוגל, הממשק החדש מספק לא רק חדשנות וחוויה שונה, אלא נוצר במיוחד בשבילנו במטרה להעניק למפרסמים ערך מוסף ולהפוך את החדש והלא מוכר לטוב ביותר.

נשמע טוב עד כה?
בואו נסקור את השינויים המרכזיים בממשק של אדוורדס

בממשק החדש תוכלו לנווט בין הכרטיסיות השונות של ניהול הקמפיינים בקלות ובמהירות באמצעות סרגל הניווט החדש הממוקם בצד הימני לאורך המסך. העיצוב המחודש של סרגל הניווט והזזתו לצד העמוד יצר מתאר מערכת חדש ששם דגש ומרחב עיצובי לקמפיינים ולנתוני ביצועים.

New AdWords UIהסרגל החדש כולל את אופציות הניהול המוכרות לנו בתוספת מרשימה של "סקירה כללית" המציג מדדי ביצועים בנוגע לחשבון, קמפיינים וקבוצות המודעות.

New AdWords UI

ניהול מודעות ותוספים

בשונה מהממשק הישן שבו נדרשנו להיכנס לכל סוג תוסף בנפרד ולא הייתה גישה לערוך את המודעות, בממשק החדש ניהול המודעות והתוספים מופיע בסרגל הניווט ומאפשר ניהול כל ההרחבות בעמוד אחד, תוך הסתכלות על התוספים ברמת המודעה ואפשרות לבצע אופטימיזציה מידית על המודעות, התוסף ואפילו להוסיף הרחבה חדשה בלחיצת כפתור אחת.

New AdWords UI

בשונה מהתפריט הישן שכלל רק הגדרות מנהלתיות כמו הגדרות חשבון, חיוב תשלומים וחשבונות מקושרים, התפריט החדש כולל מגוון רחב של אופציות המסודרות בקטגוריות נוחות. דרך תפריט ההגדרות תוכלו לעבור גם בין מערכות גוגל השונות בהן Google Analytics  ומתכנן מילות המפתח.

New AdWords UI

העיצוב החדש, דרך אגב, קצת מזכיר את תפריט ההגדרות של פייסבוק לא? תשפטו בעצמכם…

New AdWords UI

גישה לקהלים

גישה מהירה לקהלים מתוך סרגל הניווט ותצוגה מאוחדת של קהלים מרשת המדיה יחד עם קהלים מרשת החיפוש. בנוסף, תוכלו לבצע התאמות מחיר לכל קהל ולנווט ישירות לתוך קמפיינים במידת הצורך

New AdWords UIאינטגרציה עם צד שלישי

בממשק החדש ניתן לקשר את חשבון הAdWords לפלטפורמות ניתוח נתוני אפליקציות של צד שלישי ולייבא את הנתונים הרלוונטיים למדידה.

New AdWords UI

ולחלק החשוב ביותר – הקמת הקמפיין! הממשק החדש עוזר למפרסמים להקים את הקמפיין הנכון והאפקטיבי ביותר עבורו על ידי בחירת יעדים ומטרות שירצו להשיג. לפני הקמת הקמפיין תבחרו את סוג הקמפיין ומתחת לכל סוג תמצאו הסבר קצר ומועיל.

New AdWords UI

לאחר בחירת סוג הקמפיין תתבקשו לבחור ביעדים ובמטרות הקמפיין, בחירה זו תסייע לכם להיות בטוחים שסוג הקמפיין הוא הנכון עבורכם, וחשוב מכך – במהלך הקמת הקמפיין תקבלו הצעות מועילות ממערכת אדוורדס לגבי ההגדרות המתאימות ליעדים שבחרתם.

New AdWords UI

AdWords UI Changes

וזהו זה חברים,
מקווים שזה עזר לכם להסתגל טוב יותר לשינוי, להתנסות בממשק החדש והכי חשוב – להפיק ממנו את הטוב ביותר עבור הקמפיינים שלכם. בהצלחה!

המשיכו לעקוב אחרינו לעוד טיפים שייעלו את תהליך הפרסום בגוגל. מעוניינים בניהול קמפיינים מקצועי ואפקטיבי? צרו איתנו קשר.