הבלוג שלנו

הכול על אפליקציית הווידאו המדוברת Meerkat

'Gilad Sasson'
24 במרץ 2015
זמן קריאה: 2 דקות

האפליקציה הישראלית Meerkat, המאפשרת להזרים סרטוני וידאו בזמן אמת ישירות לעוקבי הטוויטר, הייתה המדוברת ביותר בפסטיבל SXSW שנערך באוסטין, טקסס בשבוע האחרון. האפליקציה עלתה לאוויר רק לפני שלושה שבועות וכבר הספיקה לצבור יותר מ-300 אלף משתמשים, בהם מפורסמים כמו סנופ דוג וג'ימי פאלון. לפי מנכ"ל החברה, בן רובין, כ-20% ממשתמשי האפליקציה צופים בסרטוני וידאו במשך שעתיים ביום בממוצע.

האפליקציה Meerkat

Meerkat (החיה החמודה סורקיטה) מאפשרת למשתמשים לצלם וידאו ולהפיץ אותו בשידור ישיר לכל העוקבים בטוויטר בלחיצה אחת. משתמשים רשומים ב-Meerkat יכולים גם לקבל התרעות על סרטונים של חברים, להגיב ולתקשר זה עם זה באמצעות האפליקציה. כלי חיצוני שנקרא Katch מאפשר לשמור את הסרטון לצפייה מאוחרת באמצעות הוספת ההאשטאג #katch בכותרת או בתגובה. ההאשטאג יוצר אוטומטית סרטון יוטיוב ומפיץ את הקישור בטוויטר לכל העוקבים.

מה אפשר לעשות עם Meerkat?

האפליקציה Meerkat (או אפליקציות הזרמת וידאו בזמן אמת אחרות) יכולה לשמש כלי מיתוג ושיווק באינטרנט בכמה דרכים. אלה כמה האפשרויות שכבר נוסו ונבדקו:

  • צילומי "מאחורי הקלעים" של תכניות טלוויזיה או סרטים – חברות תקשורת והפקה יכולות להשתמש באפליקציה כדי לחשוף בפני העוקבים את מאחורי הקלעים של צילומי התכנית.
  • צילומי דירות למכירה – סוכני נדל"ן יכולים להשתמש באפליקציה כדי להציג בפני מתעניינים דירות המועמדות למכירה.
  • מיתוג ופרסונליזציה של עסקים – מנהלים ועובדים יכולים לחשוף את הפנים הייצוגיות של העסק באמצעות סרטוני וידאו המציגים את הצד הקליל שלהם.
  • דיווח מהפגנות – טוויטר משמשת זה זמן מעין אמצעי תקשורת עצמאי, שבאמצעותו אזרחים ועיתונאים מדווחים בלייב על הפגנות או אירועים דומים.

meerkat app marketing

  • צילום מסך: Mashable

קשר ישיר עם מעריצים או עוקבים – יותר מאלף משתמשים צפו בשידור חי של קבוצת הפוטבול מיאמי דולפינס, שבו הודיעו על הצטרפותו של שחקן חדש לקבוצה.

הופעות מאולתרות – מאומני סקייטבורד ועד קומיקאים כבר אלתרו הופעות חיות ותיעדו אותן באמצעות האפליקציה Meerkat.

מיתוג עסקים – מותגים גדולים כמו סאטרבאקס ורד בול כבר התחילו לגלות את הפוטנציאל של Meerkat ולהציג את הצד האישי והנגיש שלהם.

 

העתיד של האפליקציה Meerkat

חברת Air, שבבעלותה האפליקציה Meerkat, גייסה עוד 12 מיליון דולר בסבב ההשקעות השני, ולפי ההערכות, שוויה נע בין 40 ל-52 מיליון דולר. עם זאת, עתיד האפליקציה אינו ברור כרגע, ואתרים רבים צופים שהבועה הזאת תקרוס.

טוויטר לא שיתפה פעולה עם Meerkat וחסמה בפניה את הגישה לגרף החברתי, ובכך מנעה ממשתמשי Meerkat לעקוב אוטומטית אחרי הנעקבים שלהם בטוויטר. המגבלה הזאת משפיעה על האפשרות של Meerkat לגדול, מכיוון שככל שמספר המשתמשים הנעקבים נמוך יותר, כך התוכן שאפשר לצרוך באמצעות האפליקציה יהיה דל יותר. בנוסף נודע שטוויטר רכשו את Periscope, שירות הזרמת וידאו מתחרה, בעבור 100 מיליון דולר.

פייסבוק היא אמנם הרשת החברתית המתאימה ביותר להפצת וידאו לקבוצה גדולה של אנשי קשר, אבל היא אינה האפשרות המועדפת על מנכ"ל החברה. לטענתו, מכיוון שהתוכן שמופץ בפייסבוק מגיע רק ל-12% מהחברים ביממה הראשונה מהעלתו.