הבלוג שלנו

HootSuite – כלי לניהול פעילות במדיה חברתית

Gilad Sasson
9 במאי 2012
זמן קריאה: 3 דקות

פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, מייספייס… כל כך הרבה רשתות וחשבונות לעקוב אחריהם! יותר ויותר עסקים משתמשים כיום ברשתות חברתיות כדי לקדם, לפרסם ולהכניס תנועה לעסק.

כדי להתגבר על כל הרשתות החברתיות ולנהל אותן בצורה יעילה וקלה המציאו את HootSuite. HootSuite היא לא עוד רשת חברתית אלא כלי המאפשר לנו לנהל מספר חשבונות ברשתות חברתיות (וגם מספר חשבונות באותה הרשת). הרשתות שאותן אפשר לנהל דרך התוכנה הן Facebook, Twittter, Linkedin, Foursquare, MySpace, Pingfm, WordPress, Mixi.

מלבד האפשרות לניהול החשבונות ברשתות השונות, HootSuite מאפשרת לכם לתזמן פוסטים בזמן אמת, בשעות ספציפיות ובפרקי זמן עתידיים. כדי שלא תציפו ותתישו את העוקבים אחריכם אפשר לקבוע פרק זמן סביר בין פוסט לפוסט.
יש גם פלאגין לוורדפרס שמצייץ אוטומטית על כל פוסט עם ערך מוסף.

קצת סטטיסטיקות

בנוסף למערך מתוחכם ומשומן של פוסטים וציוצים מאפשרת HootSuite קבלת סטטיסטיקות על כל פוסט וציוץ. כך תוכלו למדוד את יעילות העדכונים שלכם, האם הם מביאים טראפיק או שעבדתם לחינם.

נכון, אין חדש תחת השמש. השימושים ש- HootSuite מציעה לא מחדשים דבר וכלים דומים קיימים כבר זמן מה. היתרון של הכלי הוא שהוא אורז את כל הפיצ'רים באריזה אחת נוחה ויעילה.

פיצ'רים מעניינים

Calendar View: פיצ'ר מצויין שיציל את העוקבים אחר חשבונות המדיה החברתית שלכם מהצפת מידע. היומן מאפשר לכם לתזמן את כל הפוסטים שאתם מעוניינים להעלות כך שמעבר להעלאתם האוטומטית בקליק אחד תוכלו גם לעקוב אחר זמני הפירסום. אפשר לסווג הודעה מסויימת לחשבון מסויים אחד או יותר והיומן יציג בדיוק באילו חשבונות מתפרסמת כל הודעה והודעה. אפשר להגדיר תצוגה יומית שבועית או חודשית ללוח השנה לפי כמות ההודעות שאתם מפרסמים ורמת הפירוט שאתם רוצים להציג.

משתמשים והגבלת הרשאות: הפיצ'ר מאפשר להגביל הרשאות ליוזרים ספציפיים כך שעובדים זוטרים למשל יכולים לכתוב הצעות לפוסטים במדיה החברתית. הפוסטים ישמרו כטיוטות ולא יפורסמו אלא לאחר אישור יוזרים בעלי הרשאה גבוהה יותר.

עדכונים אוטומטיים מהבלוג: פיצ'ר המאפשר העלאת עדכונים ופוסטים באופן אוטומטי מהבלוג שלכם לחשבונות המדיה החברתית. מעבר לכך מתאפשר להוסיף כיתוב מקדים של עד 20 תווים. הכיתוב יתווסף באופן אוטומטי לכול פוסט שמקורו בבלוג.

Hootsuite Hootletפיצ'ר של התוכנה שמשמש מעין סרגל כלים. בכל פעם שנתקלים בכתבה או אייטם מעניין, אפשר לשתפו בתהליך פשוט יחסית לכל חשבונות המדיה החברתית.

Hootsuit Analytics:

פיצ'ר האנליטיקס של התוכנה מאפשר לכם לקבל תובנות סטטיסטיות בנוגע לחשבונות המדיה החברתית שלכם על פי העדפותיכם האישיות.

הדו"ח מאפשר לנתח אזכורים על המותג אותו אתם מקדמים, שינויים במספר האוהדים, לייקים ועוקבים והוא גם מציג נתונים דמוגרפיים של משתמשים אלו. הפיצ'ר מאפשר גם לנתח את מספר הקליקים והביקורים בדף ואופן הגעתם (אתרים אחרים, גוגל ועוד).

Hootsuite Analytics מאפשר תזמון של עדכון יומי, שבועי, דו שבועי או חודשי של חשבונות המדיה החברתית וכן שליחה אוטומטית של הדוחות לכול מי שאנו חפצים בכך (ומשתמש ב-Hootsuite). הדוחות יכולים להיות מועברים אוטומטית בדוא"ל או זמינים להורדה בPDF. לדוחות שיופקו ניתן להתאים טמפלט הכולל עיצוב כותרות, לוגואים שיתווספו אוטומטית וכן להתאים טמפלטים ללקוחות ספציפיים.

לסיכום, Hootsuite אמנם אינה תוכנה פורצת דרך וחדשנית. היא מציעה פיצ'רים שכבר קיימים. כך למשל מרבית הרשתות החברתיות מציגות דוחות של נתוני הגלישה והצפיה בכול פרט ופרט שאתם מפרסמים. החידוש אותו Hootsuite מציעה היא האריזה הנאה והכנסת כל הפיצ'רים השימושים וכל הכלים לניהול חשבונות ברשתות חברתיות תחת קורת גג אחת בפשטות ובנוחות.