אלגוריתם פינגווין 4.0 עודכן בסוף השבוע האחרון, אחרי המתנה ארוכה של כשנתיים. לפי גוגל, זה יהיה העדכון האחרון מסוגו מכיוון שמעכשיו פינגווין הוא אחד מהרכיבים של אלגוריתם הדירוג העיקרי של גוגל.

פינגווין 4.0

תמונה: crabchick/Flickr

פינגווין 4 – עדכון בזמן אמת

פינגווין הוא מסנן שנועד לזהות אתרים המגיעים לתוצאות החיפוש של גוגל תוך שימוש בשיטת ספאם שאינן מתגלות על ידי מערכות גילוי הספאם הרגילות של גוגל. עדכון פינגווין הראשון יצא לפועל ב-2012, ומאז הופיעו כמה גרסאות שלו. אתרים שנתפסו על ידי עדכון הפינגווין יישארו בעונש עד העדכון הבא, גם אם מאז הספיקו לשנות את דרכיהם ולשפר את האתר. עדכון פינגווין האחרון, פינגווין 3.0, עודכן באוקטובר 2014, וכל האתרים שנפגעו בו חיכו קרוב לשנתיים כדי לצאת מהעונש.

לפי גוגל, ההמתנות הארוכות האלה כבר לא יחזרו. מעדכון פינגווין 4, העדכון ייעשה בזמן אמת, והמסנן ישתלב בשגרת הסריקה והאינדוקס של גוגל. כך, דפים ייתפסו או ינוקו על ידי מסנן הפינגווין כחלק מהשגרה. המשמעות היא שהשינויים יבואו לידי ביטוי בתוך זמן קצר מרגע הסריקה והאינדוקס של הדף. בנוסף, גוגל לא יודיעו על עדכוני פינגווין נוספים.

פינגווין 4 ועדכונים עתידיים יתמקדו ברמת הדף

גוגל גם הודיעו שמעדכון פינגווין 4 ואילך תהליך העבודה של המסנן יהיה יותר נקודתי, והמיקומים יותאמו באופן הדרגתי לאיתותי ספאם ולא ישפיעו בהכרח על כל האתר. כלומר, אם עדכוני פינגווין הקודמים הענישו אתרים שלמים, עכשיו ההשפעה שלהם תהיה יותר הדרגתית, והם כנראה ישפיעו רק על דפים מסוימים או על חלקים מסוימים באתר.

איך תדעו אם נפגעתם מעדכון פינגווין 4?

גוגל עדכנו כי הם מריצים את עדכון פינגווין בכל השפות, כחלק מתהליך הבדיקה והפיתוח התקופתי. לפיכך, אם בעבר נפגעתם מעדכון פינגווין ומאז ערכתם שינויים באתר השינויים אמורים לבוא לידי ביטוי בתוך זמן קצר. החדשות הטובות הן שכבר לא תצטרכו לחכות שנתיים לעדכון הבא.

 

למידע נוסף:

איך לחסן את האתר מפני עדכוני פינגווין