הבלוג שלנו

Gemini – מודל ה-AI החדש של גוגל

shlomit
13 בדצמבר 2023
זמן קריאה: דקה אחת

google gemini ai model

בשבוע שעבר הציגו גוגל את Gemini, מודל AI חדש האמור  לגבור על ChatGPT4, מודל השפה המתקדם ביותר (עד כה) של המתחרה OpenAI.

Gemini (מזל תאומים) הוא הגרסה החדשה של מודל השפה הגדול (Large Language Model או בקיצור LLM) של גוגל. סונדר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל, רמז לגביו כבר בכנס המפתחים I/O ביוני. ב-6 בדצמבר 2023 Gemini הושק באופן רשמי, וחלק מהמודלים שלו כבר זמינים לקהל הרחב.

ג'מיני הוא מודל שפה מולטי-מודאלי, הוא בנוי לקלוט סוגים שונים של מידע, בהם טקסט, קוד, אודיו, תמונות, וידאו ואף אימוג'יז.

ג'מיני יהיה זמין בשלושה מודלים:

  • Gemini Ultra – המודל הגדול והמתוחכם ביותר, המיועד לשמש במשימות מורכבות. המודל הזה יהיה זמין רק בשנה הבאה ובשלב הראשון רק עבור מפתחים ולקוחות ארגוניים נבחרים. לפי גוגל, ג'מיני אולטרה עקף את ChatGPT4 ב-7 מתוך 8 מדדים, בהם הבנת טקסטים וקטעי קוד.
  • Gemini Pro – המודל שעליו מתבסס כבר מעכשיו Bard, הצ'אטבוט מבוסס AI של גוגל, ואמור לשפר את יכולות ההבנה, התכנון והפעלת שיקול הדעת של הצ'אטבוט. ג'מיני פרו הוא השדרוג המשמעותי ביותר שקיבל בארד מאז השקתו בחודש מרץ השנה.

אלה כמה מהיכולות החדשות של Bard:

bard gemini

המודל אמור לסייע במגוון רחב של משימות – מכתיבת תוכן וקוד ועד חיפוש ממוקד של מידע מהאינטרנט. כרגע, זמין באנגלית בלבד.

  • Gemini Nano – מודל מתקדם המיועד בעיקר ליישומים של אנדרואיד. המודל כבר משתלב בסמארטפונים מהסדרה של Pixel 8, והוא מציע, בין השאר, כלים כמו תמצות הודעות קוליות ומענה מותאם מהיר להודעות טקסט.

בחודשים הקרובים ג'מיני יהיה זמין במגוון מוצרים ושירותים של גוגל בהם מנוע החיפוש, גוגל אדס, הדפדפן כרום ואחרים. גוגל כבר התחילו לשלב את ג'מיני בחוויית החיפוש הג'נרטיבית (SGE), פיצ'ר חדש הנמצא כרגע בגרסת בטא בגוגל בארצות הברית, ומשלב בין מנוע החיפוש הרגיל ובין דו-שיח עם צ'אטבוט מבוסס AI.