גוגל מרחיבים את אחיזתם בחיפוש במובייל ומוודאים שכל הקישורים יעברו דרכם. אתמול גוגל הודיעו גם שיתחילו לסרוק קישורים עמוקים באפליקציות של אפל וגם שכתובת URL goo.gl תפנה לתוכן האתר גם באפליקציות וגם באתר האינטרנט.

גוגל הודיעו ששירות קיצור כתובות האינטרנט goo.gl יתפקד כקישור יחיד עבור כל סוגי התוכן, כולל תוכן באפליקציות (גם של אנדרואיד וגם של אפל) ותוכן אתר. לשם כך יש לאפשר לגוגל לסרוק את האפליקציות באמצעות השירות App Indexing, שמאתמול הורחב לכלול גם אפליקציות לאייפון ולאייפד, ואז כתובות ה-URL המקוצרות ישלחו את המשתמשים שהתקינו את האפליקציה ישירות אל הדף הרלוונטי, ואת המשתמשים האחרים אל הדף הרלוונטי באתר.

google url shortener

תמונה: googlewebmastercentral

לפי גוגל, הפיצ'ר יגרום למשתמשים לחזק את המעורבות עם האפליקציה, אבל סביר להניח שהפיצ'ר משמש אותם לאסוף מידע ושיטות של בעלי האתרים והאפליקציות. באותה הזדמנות גוגל גם מצליחים לייצר דרישות אופטימיזציה שבוודאי משרתות אותם שבוודאות תומכות בצרכים ובסדר והניקיון של גוגל. הפיצ'ר יעבוד גם על כתובות URL מקוצרות חדשות וגם רטרואקטיבית, כך שכל כתובת goo.gl מקוצרת תפנה משתמשים גם אל האפליקציה.

כדי להשתמש במלוא האפשרויות של הפיצ'ר, גוגל ממליצים לשלב את ה-URL Shortener API באפשרויות השיתוף של האפליקציה כדי שמשתמשים יוכלו לשתף בקישורים שמפנים אוטומטית לאפליקציה בכל פלטפורמה. כך גם משתמשים יוכלו להטמיע קישורים המפנים לתוכן בתוך האפליקציה ישירות באתרים ובאפליקציות.

לדוגמה, כשמשתמש משתף בקישור מקוצר דרך כפתור השיתוף של מפות גוגל: אם הקישור נפתח בטלפון שבו האפליקציה מותקנת, המשתמש יגיע ישירות לדף הרלוונטי באפליקציה, ואם הקישור נפתח במחשב או בטלפון שבו לא הותקנה האפליקציה – הקישור יוביל לדף הרלוונטי באתר של מפות גוגל.

איך להגדיר כתובת URL מקוצרת ואחידה באמצעות goo.gl:

  1. להשלים את הפעולות הנדרשות כדי לאפשר לגוגל לסרוק ולאנדקס קישורים עמוקים בתוך האפליקציה. לאחר מכן, כתובות URL מקוצרות קיימות יתחילו להפנות גם לדפים פנימיים באפליקציה.
  2. אפשרות נוספת היא לשלב את ה-URL Shortener API באפשרויות השיתוף של האפליקציה, בקמפיינים באימייל וכו' כדי לייצר אוטומטית קישורים שיפנו לדפי תוכן פנימיים בתוך האפליקציה.

 

יש לקוות שגם בעלי אתרים צייתנים וגרופים של ענקית החיפוש ירוויחו מהעדכון ולא יחשפו בדרך זו מידע ושיטות שיסכנו בהווה או בעתיד את מיקומי הנכסים שלהם ברשת.