הבלוג שלנו

חדש בפייסבוק: קידום אתרי קניות ואלטרנטיבה ליוטיוב

'Gilad Sasson'
14 באוקטובר 2015
זמן קריאה: 2 דקות

הרשת החברתית פייסבוק ממשיכה לשלוח זרועות לעוד תחומים במרחב הווירטואלי, ורק בשבוע האחרון היא הודיעה על פיצ'רים חדשים גם בתחום ה-ecommerce והווידאו.

פיצ'רים חדשים לקידום חנות וירטואלית בפייסבוק

פייסבוק ממשיכה לשפר את כלי הפרסום עבור אתרי קניות ולמצב את הרשת החברתית כזירת מסחר של ממש. פייסבוק ציטטה מחקר שהראה שכמעט חצי ממשתמשי פייסבוק מבקרים באתר כדי לחפש מוצרים, והפיצ'רים החדשים אמורים לעזור למשתמשים לגלות מוצרים ולקנות אותם ישירות מהסמארטפונים שלהם.

פייסבוק חשפה שני פיצ'רים חדשים:

מודעות Canvas – מודעת פרסום אינטראקטיבית הנפתחת במסך מלא. הפורמט נחשף כבר ביוני, והחידוש האחרון שלו הוא האפשרות לדפדף בקטלוג המוצרים של המפרסם באמצעות הקלקה על המודעה. הניסויים בפיצ'ר יתחילו בשבועות הבאים וישתתפו בו קבוצה נבחרת ומצומצמת של עסקים.

canvas ad facebook

 

תמונה: facebook.com

 

מדור קניות חדש – פייסבוק גם הוסיפו חלק Shopping, הוא יופיע במועדפים באפליקציה הסלולרית של פייסבוק ויאפשר למשתמשים לגלות מוצרים במקום מרוכז אחד. הפרסום במדור הקניות ימוקד למשתמשים לפי הלייקים שסימנו בעבר, תחומי העניין שלהם ואנשי הקשר שלהם. הפיצ'ר ייחשף בשבועות הקרובים, ובינתיים רק כמה עסקים נבחרים בארצות הברית יכולים לפרסם בו את מוצריהם.

facebook shopping sectionתמונה: facebook.com

 

פרסום מוצרים בפייסבוק אינו דבר חדש, ובשנה האחרונה יצאו כמה פורמטים פרסום המתאימים במיוחד לאתרי קניות כמו מודעת הקרוסלה, המאפשרת להציג כמה תמונות או מוצרים באותה מודעה, מודעות וידאו למוצרים (שהגיעו גם לאינסטגרם), מודעות מוצרים דינמיות ועוד. בשלב זה מודעות הפרסום למוצרים מפנות את המשתמשים לאתר הקניות עצמו, אבל יש להניח שבעתיד יתווסף כפתור קנייה ישירות מפייסבוק.

 

פיצ'רים חדשים לצפייה בווידאו בפייסבוק

פייסבוק גם הודיעה השבוע שהיא בוחנת כמה פיצ'רים חדשים בתחום הווידאו כמו המלצות לסרטוני וידאו, אפשרות לצפות בווידאו תוך כדי פעילות אחרת כמו המשך קריאה בניוזפיד, וכן כפתור "save for later" המאפשר לשמור סרטוני וידאו לצפייה עתידית. הפיצ'רים מתוכננים לצאת בחודשים הקרובים והם יכולים למצב את הרשת החברתית כמתחרה ליוטיוב.

פייסבוק גם בוחנת מקום ייעודי לווידאו, שיהיה אפשר להגיע אליו דרך המועדפים או כפתור בתחתית המסך של האפליקציה באייפון, ובו משתמשים יוכלו לצפות בסרטונים ששמרו, סרטונים שהעלו חברים או פורסמו בדפים שהם עוקבים אחריהם וכדומה.

facebook video section

 

תמונה: newsroom.fb.com

פייסבוק התחילו לבחון את הפיצ'ר Suggested Videos באפליקציה לאייפון, ומצאו שהפיצ'ר גורם לעלייה בצפיות וידאו ובמודעות וידאו, והם מתכננים להתחיל לבחון את הפיצ'ר גם באינטרנט וגם עבור משתמשי אנדרואיד בחודשים הקרובים.

מחפשים חברה מקצועית לשיווק ופרסום בפייסבוק? צרו אתנו קשר ונשמח לעזור לכם!