ניהול משברים

פורסם ב-1.2.2018

אם אתם מתמודדים עם משבר מוניטין באינטרנט וזקוקים לתוכנית חירום כדי לנקות את השם שלכם, הגעתם למקום הנכון. לחברת נקודה יש ידע, ניסיון וכלים לניהול משברים באינטרנט ולמניעתם.

 

משברי מוניטין אמנם התרחשו עוד לפני המצאת האינטרנט, אבל כיום, כשכל לקוח לא מרוצה (בצדק או שלא) יכול לחרב מוניטין בשניות ובתפוצה רחבה (שלא לדבר על הנזקים שהמותגים גורמים לעצמם בכל מיני דרכים) התמודדות עם משברים היא חלק כמעט בלתי נמנע בחיי מותגים, עסקים ואנשים פרטיים, גם אם הם צדיקים גמורים.

ניהול משברים ברשת

ניהול משברים הוא תת-ענף של ניהול מוניטין ברשת, תחום המשלב כמה ערוצי שיווק דיגיטליים בהם קידום אתרים אורגני, שיווק ברשתות חברתיות ויחסי ציבור, ומתמקד בבנייה ותחזוקה של נוכחות דיגיטלית חיובית, מעקב אחר אזכורי המותג באינטרנט וברשתות חברתיות, ובמידת הצורך – דחיקת אזכורים שליליים וניהול משברים.

 

מוניטין שלילי של מותגים ועסקים יכול לפגוע במכירות ולהרחיק לקוחות קיימים ופוטנציאליים ושותפים עסקיים, ואצל אנשים פרטיים לפגוע בסיכויי ההעסקה העתידיים שלהם וביחסיהם הבין-אישיים (כמובן תלוי בסוג המשבר ובחומרתו), אבל עם ניהול משברים נכון המשבר יכול להתפוגג ולהיעלם.