הבלוג שלנו

שיווק בווידאו – מדריך מעודכן לפרסום ביוטיוב

Mor Mantel
7 בינואר 2020
זמן קריאה: 11 דקות

שיווק בווידאו ופרסום ביוטיוב

 

לטרנדים שיווקיים יש נטייה לסחוף את השוק ברגע אך גם לחלוף באותה המהירות. אולם שיווק בווידאו, אשר פילס את דרכו לשוק הדיגיטלי בשנים האחרונות ורק ממשיך להתבסס ולהתעצם לאיטו, בין היתר בזכות ההתבססות הבלתי מנוצחת של מכשירי הסלולר וההעדפה המיוחדת של ענקיות הפרסום, גוגל ופייסבוק, לקידום סרטונים על פני מודעות סטטיות. לכן, היום כבר ברור לכולנו ששיווק בווידאו אינו טרנד חולף אלא כאן כדי להישאר ולשנות את כללי המשחק.

לפני שנצלול למגמות אחרונות בשיווק באמצעות וידאו, הנה כמה עובדות מעניינות:

 • 81% מהעסקים משתמשים בווידאו ככלי שיווקי
 • 72% מבתי עסק הצהירו שסרטון שיווקי שיפר את אחוז ההמרה שלהם
 • 70% מלקוחות הצהירו כי הם ביצעו שיתוף לסרטון של מותג
 • ·52% מהלקוחות טענו שצפייה בסרטון המוצר היא שהגבירה את ביטחונם לרכוש את המוצר אונליין
 • עד שנת 2020, 80% מהצריכה האינטרנטית תהיה של וידאו בלבד.


עם נתונים כאלו, לא מפתיע שווידאו מהווה חלק נכבד וחשוב מהאסטרטגיה השיווקית של כל עסק. כך גם הצהיר מארק צוקרברג בסוף שנת 2018 :

 

"Video is a critical part of the future, it's what our community wants,

and as long as we can make it social I think it will end up being a large part of our business as well."

 

שיווק בווידאו – מגמות ב2020

 

וידאו כמעודד רכישה

כיום יותר ויותר אתרי קניות (eCommerce) משתמשים במודעות וידאו כאמצעי להנעה לרכישה. משתמש אשר צופה במודעה יוכל להמשיך משם היישר לרכישת המוצר. 96% מהצרכנים הצהירו כי סרטונים אלו מסייעים בקבלת החלטת רכישה ונמצא כי סרטון בעמוד המוצר מעלה את אחוז הרכישה ב50% לפחות.

 

סאונד ללא שמע

חשיבות הסאונד בסרטונים היא גדולה, אבל כך גם ההבנה שגולשים צופים בסרטונים במכשירי הסלולר, במקומות ציבוריים, ולכן במרבית המקרים הסרטונים יוצגו כברירת מחדל ללא סאונד, מה שהוביל את המשווקים לייצר תוכן שאינו תלוי בסאונד ומעביר את המסר ע"י צפייה בלבד. דוגמא מושלמת לכך היא סרטוני המתכונים של טסטי (Tasty) >>
 https://www.youtube.com/watch?v=ue6S9TQ_SYc

מה האורך האידיאלי של סרטון וידאו שיווקי?

עם כניסתו של הווידאו לשוק הדיגיטלי המאמץ הופנה ברובו ליצירת סרטונים קצרים שיעבירו את המסר בתוך 6 שניות ובכך ינצלו את השניות הקריטיות בפרסום ביוטיוב, רגע לפני שהמשתמש לוחץ על דילוג המודעה. עם זאת, בשנה האחרונה התווספו סרטונים מסוג אחר – לא סרטון פרסומת קצרצר אלא סרטוני תוכן ארוכים יותר. בשונה מסרטון פרסומת המתמקד במוצר, התוכן השיווקי צריך להיות יצירתי, אינפורמטיבי ובעל ערך עבור הלקוח. תוכן המשלב בצורה טבעית ומתוחכמת את ערכי המותג במסווה של סיפור מעניין וסוחף, כזה שימשוך את הגולש לצפות בו מס' דקות ואף להמשיך למידע נוסף באתר.
דוגמא לתוכן שיווקי מעולה אפשר לראות בסרטון של MailChimp שנקראWi-Finders  בו התייחסו לצד האנושי של העסקים ולאו דווקא במוצר המשווק>> https://www.youtube.com/watch?v=UjT99EyXTMM

שילוב פורמטים

לא רק אורך הסרטון השתנה אלא גם הפורמט שלו. עם אפשרויות כה רבות לאיך, מתי ובאיזה מכשיר גולשים צופים בסרטון שלך, מפרסמים עושים את המקסימום כדי להפוך את הסרטון לאפקטיבי ביותר. לכן המגמה היא לייצר סרטונים בעלי יכולת הצגה אופקית ואנכית כאחד, כמו כן, סרטונים ארוכים עם גרסה מקוצרת עבור פרסומת מהירה. כך מפרסמים מצליחים לכסות בהצלחה את מירב פלטפורמות הפרסום מבלי לפגוע באיכות הצפייה והמסר.

קידום וידאו בפייסבוק

חוויה ב360

טכנולוגיית צילום ב360 ומציאות מדומה הפכו לפופולריות מאוד כבר בשנה שעברה, הטכנולוגיה מאפשרת לצופה חוויה אינטראקטיבית ושליטה לבחור את הפרספקטיבה שבה יצפה ולהרגיש כאילו הוא נמצא שם בעצמו. מה שהוביל מפרסמים להבין את חשיבות הטכנולוגיה ביצירת חוויה אישית המותאמת לגולש. פייסבוק, שהבינו את הפוטנציאל שבכך השיקו את מצלמת ה360 של פייסבוק המאפשרת למפרסמים לייצר ולקדם סרטונים אשר יסומנו בלוגו '360' ויספקו לגולש חוויית צפייה ייחודית.

 

לייב וידאו

וידאו בלייב הופך לפופולרי יותר ויותר ברשתות חברתיות. מחקרים מוכיחים כי לייב וידאו מעודד מעורבות של קהל לאורך זמן רב יותר מאשר סרטון שהוכן מראש, בנוסף, עם מצלמת ה360 של פייסבוק, ניתן לייצר וידאו לייב ב360 מעלות שנותן תחושה אמיתית של נוכחות באירוע.

 

וידאו ידידותי למנועי חיפוש

אחד היישומים החשובים ביותר של הווידאו הוא יכולתו לשפר את המיקומים של האתר בתוצאות החיפוש האורגניות. כיום, באמצעות כתוביות ובינה מלאכותית, המאפשרת תמלול וידאו בעזרת זיהוי קול, ניתן לחפש ולמצוא בקלות סרטוני וידאו במנועי החיפוש. גוגל אף הכריזו לאחרונה על תוספת של תצוגה מקדימה בקרוסלת וידאו המופיעה בתוצאת החיפוש. כך, משתמש שידפדף בקרוסלה יקבל תצוגה מקדימה של 6 שניות מכל סרטון ויוכל לעבור לאתר הרלוונטי.  

עד כאן הספקנו להשתכנע שסרטוני שיווק הם חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה השיווקית שלנו, ובחנו את המגמות השונות בעולם הסרטונים, עכשיו אנחנו צריכים לוודא שהסרטון שנכין יהיה הטוב ביותר וכמובן – שאנשים יצפו בו! איך נעשה זאת? הנה 5 דגשים חשובים להכנה ופרסום סרטון: 

 

5 דגשים להכנת סרטון מוצלח

 

1. השקיעו בפתיח מעולה

לא משנה באיזה פלטפורמה תבחרו לפרסם את הסרטון שלכם, הפתיח הוא לחלוטין החלק החשוב ביותר! אילו השניות הקריטיות ביותר בהן הצופה יחליט האם הוא ממשיך לצפות או לא.
ע"פ מחקר שיוטיוב פרסם, 15 השניות הראשונות של הסרטון הן השניות המכריעות ביותר ודוגמא לכך היא בסרטים: האם סרט טוב מתחיל ישר בכתוביות ובשם הסרט? התשובה היא לא.
סרט טוב מתחיל בסצנה מותחת ודרמטית ורק אחריה מגיע שיר פתיחה/כתוביות/שם הסרט. זה שלב שהצופה כבר שבוי ומחליט להישאר להמשך צפייה.
אז גם בהכנת סרטון וידאו החוקים זהים, אל תתחילו בשם הסרטון ובלוגו של החברה שלכם, וגם אל תתחילו בהסבר מייגע למה כדאי לצפות בסרטון ולמה הנושא שלו חשוב.
התחילו מיד בעיקר החשוב ביותר, בחלק המעניין ביותר בסרטון שלכם ובתמורה שהצופה יקבל אם יצפה. 

2. קראו מתסריט

גם אם נדמה לכם שאתם יודעים את התוכן בעל פה, ומומחים בהעברת מידע מול מצלמה, עדיין תשמשו בתסריט.
קריאה מתסריט היא הדרך שלכם לוודא שהסרטון יזרום בצורה חלקה, בתוכן רציף והגיוני. זו הדרך הבטוחה למנוע טעויות ותוספות תוכן מיותרות שיהפכו את הסרטון למסורבל ולא ברור. 
אז גם אם ניחנתם בכישרון מיוחד לעמידה מול המצלמה – תכינו לעצמכם תסריט ותשמשו בו. 

3. הסרטון מוכן? פרסמו אותו ביוטיוב

זה נכון שכולם אוהבים סרטונים בפייסבוק, וגם באינסטגרם זה עובד מעולה, אבל – יוטיוב הוכיחה את עצמה כפלטפורמה עם כמות הצופים הגדולה ביותר וכמקור העיקרי להגדלת צפיות בסרטון.
הנה כמה נתונים מעניינים משנת 2019 – 

 • YouTube היא מנוע החיפוש השני בגודלו (אחרי גוגל כמובן) וגם האתר השני בגודלו.
 • כמות המשתמשים הפעילים ביוטיוב בחודש עומדת על 2 מיליארד.
 • כמות המשתמשים הפעילים ביוטיוב ביום עומדת על 30 מיליון.
 • אנשים צופים מעל מיליארד שעות של וידאו ביוטיוב מדי יום!
 • בני 18–49 נחשפים לסרטוני יוטיוב הרבה יותר מלכל ערוץ אונליין/טלוויזיה
 • יוטיוב לא מראה סימני האטה ורק מגדילה את כמות המשתמשים שלה, בשלל הגילאים בכל העולם.

אז מבחינת חשיפה לכמות גדולה יותר של צופים, ליוטיוב יש את הפוטנציאל הגבוה ביותר. בנוסף, הסרטונים שתעלו ליוטיוב יישמרו שם לנצח, מה שאומר, שצפיות ימשיכו להגיע גם שנים לאחר מכן. כן כן, ייתכן ואנשים יחזרו לצפות בסרטון שלך גם בשנת 2030! בפייסבוק לעומת זאת, הגולשים מחפשים תכנים חדשים ושבועיים אחרי שהסרטון שלך עלה, הסיכוי שיחזרו לחפש אותו ולצפות בו בשנית שואף לאפס. 

סיבה נוספת לפרסם ביוטיוב היא חשיפה לקהל חדש
יוטיוב מאפשרת לך לחשוף את התוכן לקהל חדש מבלי לפרסם אותו באופן ממומן וזאת ע"י "suggested video" המופיעים בצד הימני של המסך. 
אם בפייסבוק ובאינסטגרם תצטרכו לשלם כדי להגיע לקהל חדש, ביוטיוב האלגוריתם של "סרטונים מומלצים" מאפשר זאת ללא תשלום, ותופתעו לגלות שכמות צופים גדולה מגיעה לתכנים דרך 'סרטונים מוצעים' ולאו דווקא בחיפוש יזום של התוכן.
עם זאת, אף אחד לא מבטיח שהסרטון שלכם ייכנס לרשימת הסרטונים שיוטיוב מציע. איך תוודאו שזה יקרה? קראו את החלק הבא…

 

4. עשו אופטימיזציה ל"suggested video"

אם תצליחו לגרום לסרטון שלכם להופיע ב"סרטונים מוצעים" תזכו להגדיל את החשיפה האורגנית באופן משמעותי. על מנת לעשות זאת בידקו מה הסרטונים הנצפים ביותר שקשורים לתחום שלכם, ולפי התוכן בו תבצעו אופטימיזציה למילות מפתח רלוונטיות. האופטימיזציה צריכה לבוא לידי ביטוי בתוכן הסרטון, בכותרת שתבחרו ובתיאור שתרשמו. אם תפעלו על פי מה שעובד ונצפה הכי הרבה ביוטיוב תוכלו ליהנות מקהל חדש שימשיך לצפייה בסרטונים שלכם. 

 

5. פרסום ממומן לסרטון

במקביל לחשיפות האורגניות תוכלו לפרסם את הסרטון באופן ממומן ע"פ טרגוט של קהל רלוונטי, ככל שתבנו קמפיין מדוייק יותר כך תזכו לצפיות איכותיות של גולשים שיחזרו ויצפו בתכנים נוספים.
אם בחרתם להשקיע כסף ולהתחיל בקמפיין ממומן אנו ממליצים, גם כאן, לבחור בפלטפורמה הבלתי מעורערת – יוטיוב. את הקמפיין תצטרכו להקים דרך פלטפורמת Google Ads ולבחור ביוטיוב כמיקום הפרסום. איך עושים זאת? קבלו מדריך שלב אחר שלב – 

 

פרסום ביוטיוב בפלטפורמת AdWords

במידה והסרטון לא מופיע כבר ביוטיוב, עקבו אחר שלושת השלבים הבאים:

 1. פתחו ערוץ יוטיוב משלכם
  את הערוץ תוכלו לייצר באופן אוטומטית תחת חשבון הGMAIL שלכם, מלאו את פרטי הערוץ ושמרו את פרטי הגישה אליו כדי להעלות עוד סרטונים בעתיד.

 2. העלו את הסרטון המיועד לפרסום
  בתוך ערוץ היוטיוב שלכם, גשו לסרטונים והעלו את הסרטון הרלוונטי. זכרו, איכות הסרטון שלכם והיכולת לתפוס את תשומת לב הגולש היא קריטית ביותר כשמדובר בפרסומת ביוטיוב. השניות הראשונות בסרטון הן החשובות ביותר אז תהיו יצירתיים, חשבו בגדול ויישמו זאת בסרטון.

 3. חברו את ערוץ היוטיוב למערכת האדוורדס
  בתוך מערכת האדוורדס היכנסו ל"כלים והגדרות" > חשבונות מקושרים> יוטיוב > ובחרו את הערוץ שלכם.

ביצעתם את שלושת השלבים? אתם מוכנים להקים את הקמפיין!

איך להקים קמפיין פרסום ביוטיוב

שלב I בחירת יעד וסוג קמפיין

היכנסו לחשבון ה AdWords שלכם, תחת "קמפיינים" לחצו על סימן ה +  ובחרו:
יעד הקמפיין – מעבר עם העכבר על כל יעד יפתח לכם הסבר קצר כדי שתוכלו להחליט מה היעד המתאים עבור קמפיין זה.
סוג הקמפיין – גם כאן יפתח לכם הסבר מקוצר על כל אחד, אך אנו כבר יודעים שסוג הקמפיין שלנו הוא וידאו

פרסום ביוטיוב - יעד הקמפיין

 

שלב II פרטי הקמפיין

לאחר לחיצה על המשך תגיעו לעמוד פרטי הקמפיין שם תצטרכו למלא את הפרטים היבשים כמו שם, תקציב, תאריך התחלה ועוד. שימו לב ל2 החלקים הבאים:

רשתות – אם בחרתם ביעד הקמפיין "התעניינות ברכישה של מוצר" או "קמפיין ללא יעד"  תוכלו תחת רשתות לבחור האם לפרסם את המודעה בתוך סרטון ביוטיוב או בתוצאות החיפוש ביוטיוב, או בשניהם.
החרגות תוכן – כדאי לבחון גם את החרגות התוכן שם תוכלו לשלול תכנים שלא תרצו שהמודעה תופיע בהן, כמו סרטונים אלימים, מיניים וכדומה.

 

שלב III קבוצת מודעות

הגיע הזמן להחליט איפה ולמי המודעה תפנה! מתרגשים? גם אנחנו ?
התחילו בהגדרת קהל היעד שלכם – מה טווח הגילאים? איזה נושאים מעניינים אותו? לדוגמה, אם יש לכם אתר מכירת כרטיסים למשחקי כדורגל תוכלו להוסיף אוהדי ספורט כקהל רלוונטי.
עכשיו עברו לבחירת התוכן- איפה תרצו שהמודעה תופיע? תוכלו להחליט על ידי בחירת נושאים הקשורים למוצר, או דרך הוספת מילות מפתח רלוונטיות לתכנים שבהם תרצה לפרסם את המודעה.
אין לכם רעיונות למילות מפתח? תמיד תוכלו להיעזר ב"כלי לתכנון מילות מפתח" של אדוורדס המופיע תחת "כלים והגדרות".

פרסום ביוטיוב - קהלים

 

שלב IV יצירת המודעה

ובסיום יצירת הקמפיין, החלק החשוב ביותר – סרטון הפרסומת שלכם!
הכניסו את הלינק לסרטון, את עמוד הנחיתה אליו יגיע הגולש, כפתור הנעה לפעולה ולסיום את שם המודעה. תוכלו לראות preview של המודעה במובייל ובדסקטופ ולבדוק שהיא אכן נראית טוב.

מודעת פרסום ביוטיוב

רגע לפני שסיימתם, עברו שוב על כל פרטי הקמפיין וודאו שהנתונים מדויקים, שהתקציב נכון, הקהל מטורגט והמודעה נראית מעולה. מוכנים? לחצו אישור והפעילו את הקמפיין!

שיהיה לנו בהצלחה, ואל תשכחו – הקמת קמפיין זו התחלה יפה, אבל עיקר העבודה היא אופטימיזציה.
אז זכרו להמשיך לבדוק ולשפר את ביצועי הקמפיין שלכם. צריכים עזרה? צרו קשר