הבלוג שלנו

סניפ.לי – שירות קיצורים עם טוויסט

Gilad Sasson
28 בינואר 2015
זמן קריאה: 4 דקות

סניפ.לי – שירות קיצורים עם טוויסט

סניפ.לי, או באנגלית Snip.ly, הוא שירות המאפשר קיצור לינקים, כמו השירות המוכר של גוגל.
סניפ.לי מאפשר למשתמשים לקצר ולשתף קישורים לכתבות, ולאפשר הצגה של הודעה אישית בדף המאמר המקורי שאותו שיתפתם. ההודעה כוללת כפתור קריאה לפעולה שבתוכו מוטמע קישור אל הדף שתבחרו, למשל חנות באיביי או מבצע בגרופון.

לא הבנתם כלום? הנה הסבר קצר

משה, שמוכר טיסנים חשמליים בגרופון, מצא כתבה מצוינת על טיסנים שמופיעה בדה-מרקר. הוא רוצה לחלוק את הכתבה עם הלקוחות שלו, ובו בזמן הוא גם רוצה להחזיר את הקוראים אליו ולסגור עסקה. סניפ.לי מאפשר למשה לתייג את הקישור לכתבה ולהוסיף לו מסר אישי וכפתור קריאה לפעולה שיפנה לעמוד הרכישה בגרופון. את הכתבה המתויגת הוא משתף ברשתות החברתיות, וכך חושף את הקהל שלו לנפלאות הטיסנים החשמליים ובאותה הזדמנות מוכר (או מנסה למכור) להם את המוצר.

הטוויסט של סניפ.לי הוא שבמקום לשתף את הקישור המקורי לכתבה, אנחנו משתפים קישור מתויג שבו הטמענו הודעה אישית שתוצג לקוראים בבירור. התכונה הזו יעילה במיוחד למי שמעוניין למכור מוצר או שירות ורוצה לכלול כפתור קריאה לפעולה בזמן שיתוף התוכן ללקוחות הפוטנציאליים. האפקט החשוב ביותר הוא כמובן להחזיר את הטראפיק חזרה לאתר שלכם.

איך נראים המסרים של סניפ.לי?

המסרים של סניפ.לי מופיעים בצורת תיבה בתחתית המסך או כשורה ארוכה בצירוף תמונה אישית, שם, מסר קצר וכפתור קריאה לפעולה, כמו בתמונה:

סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

דוגמאות לסניפ של נקודה

השירות מאפשר לעצב את ההודעה על פי בחירתנו ולבצע שינויים כמו מיקום, צבע ולוגו.

סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

דוגמא לסניפ של סניפ.לי באתר הניו יורק טיימס

איך סניפ.לי עובד?

 1. 1. בעמוד הבית של האתר התחברו לשירות דרך אחת מהאופציות, לחשבון שתרצו שיופיע בכתבות שתשתפו.

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

 2. 2. בלשונית Dashboard הכניסו את כתובת ה-URL של הכתבה שאותה תרצו לשתף, ולחצו Create Snip.

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

 2. 3. מיד תקפוץ לכם חלונית שבה תכניסו את כל הפרטים הרלוונטיים, ובמקביל תקבלו תצוגה מקדימה על איך זה הולך להיראות.
 3.  סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט
 4. 4. בתיבת Button URL הכניסו קישור לדף שאליו תרצו להפנות בחזרה את הקוראים. למשל, דף רכישת המוצר באתר שלכם, או לבלוג.

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

 2. 5. סניפ.לי ייתן לכם קישור מקוצר ומתויג לכתבה המקורית, שאותו תפיצו הלאה לקוראים שלכם.

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט
 2. 6. כשתחזרו ללשונית ה-Dashboard תוכלו לראות נתונים סטיסטיים על הקישורים ששיתפתם, כמו מספר הקלקות, המרות, אחוז נטישה וכו'. מזכיר לכם משהו?

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

 2. 7. וכך זה נראה בוויקיפדיה. בהמשך נפרט את רשימת האתרים החסומים לסניפ.לי.

 

 1. סניפ.לי - נקודה שיווק באינטרנט

 

כמשווקים, אנו כותבים ומשתפים תוכן לקהל הגולשים שלנו בפלטפורמות חברתיות שונות. פעמים רבות אנחנו מקשרים לכתבה מעניינת או וידיאו מצחיק, ומעניקים לקוראים שלנו תוכן בעל ערך מוסף. אנחנו אוהבים לחשוב שיש לנו קהל קוראים נאמן שיחזור שוב ושוב לאתר שלנו כדי לצרוך עוד מהתוכן האיכותי שאנו יוצרים, אבל מה שקורה בפועל הוא מעט שונה: כאשר גולש מקליק על קישור ששיתפנו, הוא קורא ונהנה, אך סוגר את הכתבה וממשיך הלאה, אז מה באמת יצא לנו מזה?
אנחנו מאבדים את הקוראים לטובת הכתבה שפירסמנו, וכבר איננו יכולים להחזיר אותו אלינו ולמכור לו מוצר, עד הכתבה הבאה שנפרסם, וחוזר חלילה.

אז עכשיו הכרתם את סניפ.לי.
סניפ.לי בעצמם מגדירים את השירות כמנוע המרה ((conversion engine. הוא נותן לכם להתאים מסרים אישיים, להוסיף טפסי רישום, לנהל רשימות דיוור או פשוט להשתמש בו להוספת קישורים.
למעשה מדובר בכלי של רשתות חברתיות ולכן הוא חייב לאפשר עבודת צוות. אפשר להוסיף חברי צוות שינהלו יחד "סניפס", או מספר רב של פרופילים ומותגים (בתנאי שאתם לא על גרסתFree Trial). זהו כלי שימושי למי שהעבודה שלו נמצאת בעיקר במדיה חברתית, ועובד על מספר לקוחות במקביל. כמו כן משווקים תלויים בניתוח נתונים, ובסניפ.לי מבינים זאת ולכן אוספים נתונים של המרות, מקורות טראפיק ואפילו נתונים גאוגרפיים.

ואיפה הקאץ'?

לסניפ.לי יש שלושה סוגים של חשבונות. הם נותנים אפשרות להתנסות בחשבון חינמי, שמוגבל לפרופיל אחד ובעל אופציות עיצוב מצומצמות מאוד. בהמשך מוצעים למשתמשים חשבונות בסכום של 25$, 66$ או 125$, בהתאם לאופציות שתרצו שיהיו פתוחות עבורכם.

אילו אתרים חוסמים את סניפ.לי?

סניפ.לי אינם פועלים באתרים כמו פייסבוק, טוויטר ולינקד-אין, כאשר הסיבה הרשמית היא שמדובר באתרים בעלי מדיניות אבטחה רגישה. מה שכן אפשרי הוא לקשר לפרופיל הפייסבוק שלכם באמצעות כפתור הקריאה לפעולה ולפרסם את הקישורים המתויגים בפלטפורמות האלו.

לסיכום

אולי סניפ.לי לא באמת יחסל את שירות הקיצורים של גוגל, אבל הוא עדיין חידוש מרענן שישרת משווקים באשר הם, שיחזיר טראפיק חזרה לאתר ויבנה בסיס נתונים רחב יותר בשיתוף עם הכלים הקיימים.

הכותבת היא חלי קיקוס, מקדמת אתרים בנקודה.