הבלוג שלנו

חדש מבית Taboola – מודל תשלום CPCV למודעות וידאו

Gilad Sasson
22 בפברואר 2018
זמן קריאה: 3 דקות

מודל תשלום חדש בטאבולה - CPCV

ענקית שיווק התוכן Taboola לא מפסיקה לצמוח ולחדש ומציגה בפנינו מודל תשלום חדש לקמפיינים וידאו, בעקבות ההצלחה שלהם. המודל החדש, המכונה CPCV , ראשי תיבות של Cost Per Complete Views, לחלוטין מתעדף את צורכי המפרסם ומאפשר לו לשלם על היהלום רק כשהוא מלוטש.

קצת רקע על טאבולה (Taboola)

טאבולה נוסדה ב2007 והיא חברה לשיווק והפצה של תוכן, נושאת דגל ישראל, אשר טיפסה למעלה ומיצבה את עצמה כמובילת התוכן שיווקי בעולם ובארצות הברית בפרט. הייחודיות של Taboola באה לידי ביטוי בהתאמה המושלמת והמגוונת של התכנים הפרסומיים לגולש. המערכת אוספת ומנטרת מידע על הגולש וכך יודעת איזו כתבה שיווקית להציג לו, מתי ואיפה. השיווק המותאם מאפשר למפרסמים ליהנות מאחוזי המרה גבוהים וקהל איכותי ורלוונטי. והגולשים? אם כבר פרסום, אז לפחות שיהיה מותאם עבורם ועם תכנים מעניינים.

 

זה המקום לציין שטאבולה היא לא היחידה שחולשת על תעשיית שיווק התוכן. מולה עומדת חברה מצליחה לא פחות בשם Outbrain, שגם היא נושאת את דגל ישראל, אז כנראה שאנחנו פשוט טובים בזה.

 

אז איפה ניתקל במודעות של טאבולה? מלבד אתרי תוכן שונים ברחבי הרשת, טאבולה שולטת כיום בתחום קידום התוכן בשני האתרים הגדולים בישראל: וואלה ו-Ynet . להלן סקירה זריזה של סוגי מודעות ומודלי התשלום הקיימים.

" אולי יעניין אותך גם …"

כתבות תוכן

טאבולה תציע לגולש להמשיך לקרוא כתבות נוספות שיכולות לעניין אותו. הכתבות יופיעו במרכז או בתחתית העמוד, יכללו תמונה וכותרת ולרוב יהיו קשורות לנושא הכתבה שהגולש בדיוק סיים לקרוא. אהבתם? גם אנחנו.

סרטוני וידאו

עם השנים טאבולה גדלה ורכשה את חברת הווידאו ConvertMedia, וביחד הם יצרו מודעות וידאו המותאמות לתכנים של הגולש. הסרטון יופיע במרכז או בתחתית העמוד וירוץ ללא הפרעה.

טאבולה - דוגמאות

כיצד תרצה לשלם אדוני? – מודל התשלום בפרסום בטאבולה

עבור כתבות תוכן
המודל המוכר והבסיסי של Taboola הוא CPC, תשלום עבור הקלקה על הכתבה השיווקית, שבו המינימום הוא 0.01$ אך על מנת להיות תחרותי תיאלץ לשלם לפחות 0.20$ ואף יותר בהתאם לנושא, לקהל ולמיקום. היתרון של המודל הוא שהמפרסם לא מבזבז את כספו על גולשים שלא נכנסו לכתבה, אך מצד שני אין התחייבות שהגולש אכן יקרא את כל הכתבה או ימשיך לפעולה המבוקשת.

עבור סרטון וידאו
עד כה מפרסמים יכלו לשלם במודל CPM  בלבד – תשלום עבור אלף צפיות, כאשר בארץ המינימום הוא 8$ CPM. החסרון העיקרי של מודל זה הוא שהמפרסם משלם בין היתר על גולשים רבים שלא ראו יותר מ-2 שניות של סרטון ועם זאת נחשבו "צופים". על אף הסיכון בתשלום CPM, סרטוני הווידאו הפכו להצלחה מסחררת, מה שגרם לטאבולה להתקדם צעד אחד לקראת המפרסם ולהציע לו מודל תשלום חדש. הכירו את:

CPCVCost Per Complete View

במודל זה, המפרסם ישלם אך ורק על צפיות מלאות בסרטון. כלומר, רק לאחר שהצופה ראה את הסרטון במלואו המפרסם יחויב במודל CPCV כשהמינימום עומד על 0.03$ לצפייה מלאה. המודל החדש בא לענות על החסרון המרכזי של CPM  – גולשים שלא באמת צופים בסרטון. אך שימו לב, המודל החדש אפשרי רק בסרטונים באורך 15 שניות ומטה, לכן אם הסרטון ארוך מ15 שניות יוכל המפרסם לשלם רק במודל CPM  וייאלץ לקחת על עצמו את הסיכון שבתשלום עבור "צפיות פיקטיביות". אך אם הסרטון באורך 15 שניות או פחות, ייהנה המפרסם מאפשרות בחירה בין שני המודלים – CPM  או CPCV .

 

לא יודע באיזה מודל תשלום לבחור? טיפ שלנו, בצעו A/B Testing בין שני המודלים בקמפיין זהה, ראו כמה עולה לכם ההמרה סופית (CPAׂ) ובחרו במודל המשתלם ביותר עבורכם.

 

הפצת תוכן על ידי טאבולה