הבלוג שלנו

דוח קישורים ושימושיות במובייל ב-Google Search Console החדש

Gilad Sasson
Gilad Sasson
22 באוגוסט 2018
זמן קריאה: דקה אחת

גוגל הודיעו על העברת חלק מהפיצ'רים הוותיקים של Search Console לממשק החדש, בהם דו"ח קישורים, דו"ח שימושיות במובייל וכלי ניהול אתרים משתמשים. העדכון עדיין לא הגיע לכל המשתמשים ב-Search Console.

דוח הקישורים החדש ב-Search Console

דוח הקישורים החדש ישלב בין דוח הקישורים החיצוניים ("קישורים לאתר שלך") לדוח הקישורים הפנימיים. הדוח החדש יציג מידע על האתרים שמהם מגיעים רוב הקישורים לאתר, על הדפים שמקבלים את עיקר הקישורים, הביטויים שמהם יוצאים הקישורים ועוד. לפי גוגל, הדוח החדש אמור להיות מדויק יותר מדוח הקישורים החיצוניים הישן, ולכן המשתמשים צפויים לראות ירידה במספר הקישורים המופיעים בדוח. לפי גוגל, המשמעות היא לא בהכרח שנספרים פחות קישורים, אלא שהדיווח עליהם שונה.

כך ייראה דוח הקישורים החדש:

גוגל סרץ' קונסול - דוח קישורים 2018

 

דוח נוחות השימוש בניידים (Mobile usability)

דוח השימושיות בנייד הועבר מהממשק הישן לממשק החדש. כמו בממשק הישן, הדוח מציג את פירוט השגיאות הנפוצות באתר ואת הדפים שבהם הן מופיעות. החידוש היחיד בדוח הוא שמעכשיו יהיה אפשר גם לעדכן את גוגל על תיקון השגיאות ולבקש אינדוקס מחדש של הדפים באותו מקום.

דוח התאמה לנייד - search console

ניהול משתמשים ב-Console החדש

בנוסף להעברת הדוחות לממשק החדש, מעכשיו יהיה אפשר גם להוסיף אתרים ולאמת אותם, לנהל את המשתמשים ואת ההרשאות שלהם. האפשרויות האלה נמצאות תחת הגדרות (Settings) בתפריט הצד.

הגדרות וניהול משתמשים - Search Console 2018