הבלוג שלנו

Google Street View בישראל

'Gilad Sasson'
3 במאי 2012
זמן קריאה: דקה אחת

לפני מספר שבועות הצטרפו ערי ישראל לערים רבות בעולם עם השירות של גוגל- Google Street view. השירות מאפשר לגולש לטייל ברחובות ערים גדולות ברחבי העולם מבלי לקום מהכיסא. השיטוט הוירטואלי זמין כרגע ברחובות ירושלים, תל-אביב וחיפה וכן באתרים ספציפיים כמו אוניברסיטת בן גוריון, פארק מיני ישראל, מכתש רמון, הכינרת ועוד. כמובן שמבחינה תיירותית יש לכך ערך חשוב מכיוון שהפיצ'ר מאפשר לבקר וירטואלית בכל המקומות הקדושים.

ישראל ב-Street View במפות Google

הצילומים החלו כבר בחודש ספטמבר האחרון ונעשים על ידי מכוניות מטעם החברה. על גג המכוניות מותקנות מצלמות המצלמות את הרחוב ב360 מעלות ומנקודת המבט של הולכי רגל.

חדירה לפרטיות?

אם אתם מזדעקים בזמן קריאת שורות אלו ותוהים לאן נעלמה צנעת הפרט, סביר להניח שאתם צודקים. לא מעט הולכי רגל מופתעים תועדו כשהם מגיבים בזעם למראה רכבי גוגל המציצניים. מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד מסביר שאין לכם ממה לדאוג. הצילומים אינם מועלים לרשת בזמן אמת אלא לאחר שנבדקו וטושטשו בהם לוחיות רישוי של רכבים וכן פניהם של אנשים שצולמו ברחוב. מדובר בנושא כה רגיש עד שהוקמה ועדת שרים וועדה במשרד המשפטים שבחנו את חוקיות ורגישות הצילומים.

מאחר שתהליך הטשטוש נעשה באופן אוטומטי, גוגל מקבלת בקשות טשטוש וערעורים על תמונות בעייתיות שהועלו לרשת.

שימושים נוספים

מעבר לפן התיירותי והגימיק המגניב, יש שהיו יצירתיים ומצאו שימושים נוספים ל-Google Street view. מאחר שמסלולי הצילום של מכוניות גוגל מפורסמים מראש אמנים רבים ברחבי העולם ניצלו את החשיפה הגדולה ובנו מיצגי אמנות רבים בהם ניתן להתקל בעת שיטוטים בערים שונות. האם נראה ביטויי אמנות שכאלה בישראל בקרוב?