הבלוג שלנו

פייסבוק חשפה בטעות ניסוי על אפליקציית טלפון

Gilad Sasson
Gilad Sasson
26 במרץ 2015
זמן קריאה: דקה אחת

פייסבוק חשפה בטעות מידע על אפליקציה חדשה שהיא בודקת בימים אלה שנקראת "פון".
האתר Android Police חשף שהרשת החברתית עושה ניסוי של אפליקציית חייגן דומה לאפליקציית החייגן של אנדרואיד (Native Dialer), שלא רק תציג מידע על האדם שמתקשר, אלא גם תחסום שיחות ממספרים "שבדרך כלל חסומים". בתאוריה, האפליקציה תמנע מנציגי טלמרקטינג ושירותי הונאה שונים מלהגיע אליכם.
לאחר שפורסמו ברחבי הרשת צילומי מסך של עדכון זמין שהיה אמור להיראות אך ורק למשתמשי הרשת הפנימית של פייסבוק, אישר דובר פייסבוק שהחברה אכן בוחנת את השירות.

מסתבר שפייסבוק עדיין מנסה להחליף את אפליקציית החייגן של אנדרואיד, והחדשות האלה לא צריכות להפתיע את מי שכבר יודע שלענקית הרשתות החברתיות יש רצון עז להיות מרכז התקשורת שלנו עם העולם מסביב. הרצון העז כולל את כל האלמנטים של התכתבות (אפליקציית מסנג'ר ו-וואטסאפ), וגם כמובן – שימוש בקול שלנו.

למה פייסבוק רוצה לתת למשתמשים שלה אפליקציית חייגן?
פייסבוק איפשרה למשתמשים לבצע שיחות וידיאו דרך שולחן העבודה מאז 2011, ושיחות קוליות דרך המסנג'ר מאז 2013. אבל שני השירותים האלו דרשו בקיומו של השירות גם בצד השני, צד הנמען שמקבל את השיחה. ולא רק זה, השיחה חייבת להתבצע דרך רשת נתוני הספק הסלולרי או WiFi. אחת הדרכים להפוך למרכז התקשורת של אנשים ברחבי העולם, היא לגרום לצרכנים להיגמל מהתלות בשירות שיחות של ספקים. כידוע, כבר נגמלנו מהתלות בשירות ההודעות בעזרת וואטסאפ.

לא ברור אם או מתי אפליקציית החייגן הזו תראה אור יום – ניסויים שכאלה קורים כל הזמן. במידה וכן תושק, "פון" יכולה להיות אחת מהאפליקציות הבודדות של פייסבוק שאתם באמת תרצו להשתמש בהן.