הבלוג שלנו

אינסטגרם רילז – הפורמט החדש שבא לתת פייט לטיקטוק

מערכת נקודה
13 באוגוסט 2020
זמן קריאה: 2 דקות

 

אינסטגרם רילז

אינסטגרם משיקה יריב הוגן לפלטפורמת טיקטוק המוכרת (ובכוונה לא ניקדנו).
שמו בישראל- אינסטגרם רילז  (Instagram Reels).
ההשקה הרשמית התרחשה ב-05/08/2020, ועלה פירוט מתאים לאתר הפלטפורמה, ובו הוצגו מאפייני הפורמט החדש, פירוט דרכי השימוש השונות ותנאי פרטיות המשתמש. " 'רילז' מעניק לאנשים דרכים חדשות להביע את עצמם, לגלות יותר ממה שהם אוהבים באינסטגרם ולעזור לכל אחד שיש לו את האמביציה להפוך ליוצר לקבל את הבמה הראשית" נטען בהצהרה.
רילז, בדומה לטיקטוק, תאפשר למשתמש להעלות לאינסטגרם קטעי וידיאו קצרים של עצמו וסובביו, להם יוכל להצמיד קטעי אודיו מוכנים או להקליטם בעצמו, בתוספת אפקטים שונים מבית אינסטגרם ויוצרים שונים ברחבי העולם.

דרך לקבל את הבמה הראשית. מתוך: Instagram.com

 

השעון קורא טיק-טוק – פלטפורמה בסכנת הכחדה

הוצאתו של "רילז" בארצות הברית מגיעה לאחר תמריץ משמעותי – נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, המהצהיר כי ברצונו "לסלק" את האפליקציה. החשש הגובר מקרב משתמשי האפליקציה היה תמריץ, מחפשים תחליף הולם שיאפשר להם להמשיך ליצור תוכן באופן אליו התרגלו ואהבו.


התקדים – בריאת ה-"סטורי"

 

והאקט לא זר לנו. אי שם בלשהי 2016, חזינו בתקדים נוסף בו אינסטגרם הוסיפו לכוחותיהם פיצ'ר שכבר היה מוכר לנו דאז מאפליקציית סנאפצ'אט – הסטורי. גם אז התקבלו הרמות גבה לגבי הדמיון הרב בין הפורמטים, והשאלה המתבקשת לא הייתה זרה לקווין וויל, מנהל המוצר הראשי של פלטפורמת אינסטגרם.  "אם נהיה כנים עם עצמנו, זו הדרך בה התעשייה הטכנולוגית עובדת." טען קווין. "כל הכבוד לסנאפצ'ט על היותם הראשונים להבאת "הסטורים", אבל זה פורמט והוא יאומץ בהמון צורות ובהמון פלטפורמות נוספות".

The Reel Story – משמעויות למפרסמים

כל פורמט אלטרנטיבי קובע מחדש – אין מנוס מהשינויים התכופים בפני הפרסום בדיגיטל. אינסטגרם מנסים למתג את עצמם כאפליקציה כל יכולה – פוסטים כמו פייסבוק, סטורי כמו סנאפצ'אט וכעת – רילז כמו טיק-טוק. ההתרחבות האדירה באמצעי הפרסום בפלטפורמה הופך אותה לברת ערך רב למפרסמים ומשפיענים. מאז יציאת הסטורי ואיחוד פלטפורמות פייסבוק ואינסטגרם, הפרסום בו הפך לחלק אינטגרלי מתהליך הקידום הממומן בפייסבוק, והצפי הוא שבקרוב נחוש כך גם כלפי הרילז.
עד כה, לא נמסר מידע קונקרטי לגבי מועדי הפצת הפורמט החדש מחוץ לגבולות ארצות הברית, אך כנראה שנדע מאד בקרוב. בנתיים אם מישהו מחפש אותנו – אנחנו בסטורי.

התחבר ליותר מ-500 מליון חשבונות שמשתמשים בסטוריז מדי יום. מתוך: business.instagram.com